o firmie

Prawie 30 lat doświadczenia

Od 1994 roku specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży uszczelnień technicznych oraz wyrobów gumowych do Taboru Kolejowego.

Kontakt

o firmie

Prawie 30 lat doświadczenia

Od 1994 roku specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży uszczelnień technicznych oraz wyrobów gumowych do Taboru Kolejowego.

Kontakt

O nas

Specjaliści w produkcji uszczelnień technicznych

Specjalizujemy się w produkcji uszczelnień technicznych oraz wyrobów gumowych, silikonowych oraz produktów z całej gamy elastomerów i materiałów stosowanych w taborze szynowym.

photo

Nasze produkty stosowane są prawie we wszystkich seriach lokomotyw i wagonów eksploatowanych w naszym kraju i wymieniane na wszystkich poziomach napraw od P1 do P5. W związku z dynamicznie zmieniającym się taborem szynowym na bieżąco do naszej oferty wprowadzamy nowe produkty zgodnie ze stawianymi wymaganiami klientów aby zapewnić ich dostępność wtedy kiedy będą potrzebne.

photo

16 milionów

wyprodukowanych uszczelek

284 tony

przetworzonych elastomerów

140+

zamkniętych wdrożeń rocznie

Nasza misja to

“Wspólnie z Wami dbać o utrzymanie Taboru Kolejowego w jak najlepszym stanie abyś Ty i Twoi bliscy oraz potrzebne towary docierały bezpiecznie i na czas.”

Nasza misja to

“Wspólnie z Wami dbać o utrzymanie Taboru Kolejowego w jak najlepszym stanie abyś Ty i Twoi bliscy oraz potrzebne towary docierały bezpiecznie i na czas.”
>

o nas

Nasza historia

Założenie firmy przez Bronisława Marka

Pionierskie rozwiązania dla taboru kolejowego

Poszerzanie oferty produktów

Certyfikat PKP Przewozy Regionalne

Rozwój parku maszynowego

Dbałość o jakość produktów

Intensywny rozwój i nowa siedziba firmy

Produkcja na większą skalę

Ciągły rozwój kadry specjalistów

Certyfikacja PKP CARGO i rozwój parku maszynowego

Ćwierćwiecze działalności firmy!

Certyfikacja PKP INTERCITY i nowe maszyny produkcyjne

Szeroka oferta dostępnych rozwiązań.

1994
1999
2002
2003
2005
2006
2012
2016
2017
2018
2019
2020
2021

Założenie firmy przez Bronisława Marka, wieloletniego pracownika PKP z ogromnym doświadczeniem w zakresie napraw taboru i znajomością problemów i wymagań dotyczących stosowanych tam uszczelnień.

Pierwszy na rynku katalog uszczelnień w podziale na serie pojazdów.

Ponad 2000 oferowanych pozycji.

Uzyskanie Świadectwa Zgodności PKP Przewozy Regionalne.

Zakup nowych maszyn.

Uzyskanie pierwszego certyfikatu jakości ISO 9001.

Budowa nowej siedziby firmy.

Budowa nowej hali produkcyjnej.

Firma zatrudnia już ponad 20 osób.

Uzyskanie certyfikatu uznanego dostawcy dla PKP CARGO oraz zakup nowego plotera i nowych maszyn.

Obchodzimy 25-lecie funkcjonowania firmy.

Uzyskanie certyfikatu uznanego dostawcy dla PKP INTERCITY oraz zakup kolejnego plotera.

Ponad 6000 oferowanych pozycji.

LUDZIE

Nasz zespół

25+

Liczba pracowników

19+

Ukończonych szkoleń branżowych

Jesteśmy bardzo różnorodni. Są wśród nas pracownicy z wieloletnim stażem i ludzie młodzi, specjaliści w swojej dziedzinie.

Szkolimy się i działamy zgodnie z normami, korzystamy z nowych technologii. Stawiamy na dobrą komunikację, dobrą atmosferę i koncentrujemy się na potrzebach klientów.

Nasz zespół tworzą specjaliści w swojej dziedzinie.

Bogate doświadczenie i branżowe know-how pozwala na dobór najlepszych dla Klienta rozwiązań oraz fachową pomoc oraz doradztwo techniczne. Zapraszamy do kontaktu.

photo

CERTYFIKATY

Posiadamy certyfikat

PN-EN ISO 9001:2015

W roku 2006 wdrożyliśmy normę ISO 9001. Certyfikat jest utrzymywany bez przerw do dnia dzisiejszego, a  obecnie certyfikowany przez TUV NORD. Od tego czasu staramy się dbać o coraz lepszą i powtarzalną jakość naszych produktów zgodnie z normą.

więcej

Pozostałe certyfikaty

01
PN-EN ISO 9001:2015

W firmie MASCORT jakość to dbałość o to, aby sprostać normom i przepisom oraz coraz większym wymaganiom naszych klientów i dostarczać im produkt dobrej powtarzalnej oczekiwanej jakości.

Pobierz >
02
Świadectwo uznanego przez PKP CARGO S.A. producenta wyrobu

Firma Mascort posiada organizację, wyposażenie techniczne, zatrudnia pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i stosuje technologie zgodnie z wymaganiami przepisów i instrukcji obowiązujących w PKP CARGO S.A. w zakresie produkcji wyrobów gumowych i uszczelnień do taboru kolejowego.

Pobierz >
03
Świadectwo Zgodności PKP INTERCITY S.A.

Na podstawie zasad ujętych w Procedurze P750 (…), a także na podstawie dobrej eksploatacji wyrobów w pojazdach kolejowych, PKP Intercity nadaje Świadectwo Zgodności dla producenta i dostawcy membran i uszczelnień do zaworów rozrządczych i do innych urządzeń stosowanych w pojazdach kolejowych.

Pobierz >
04
Kwalifikowany dostawca – Polregio S.A.

Od 2003 roku posiadamy Świadectwo Zgodności wydane przez PKP Przewozy Regionalne. Po przekształceniu w POLREGIO S.A. uzyskaliśmy weryfikacje na dostawcę kwalifikowanego i jesteśmy na liście dostawców kwalifikowanych spółki.

Pobierz >
05
Zaświadczenie o rozpoczęciu wdrożenia IRIS

Mascort Uszczelnienia, Stanisławice 286, 32-015 Kłaj rozpoczęła wdrożenie Systemu Zarządzania Biznesem zgodnego z wymaganiami ISO/TS 22163:2017 (IRIS).

Pobierz >
06
Badania na zgodność z normą PN-EN 45545

Norma PN-EN 45545 określa wymagania dotyczące właściwości ogniowej materiałów i wyrobów stosowanych w pojazdach kolejowych. Wykonane w 2021 roku badania w laboratorium SYCHTA LAB potwierdzają wysoką jakość naszej mieszanki przeznaczonej do produkcji wyrobów o wymaganym odpowiednim stopniu palności w zakresie R22/R23 dla poziomów zagrożenia HL1, HL2 i HL3.

Pobierz >

zaufali nam

Nasi partnerzy

Razem z Wami dbamy o jakość Taboru Szynowego

Od ponad 25 lat stale współpracujemy z firmami z sektora kolejowego krajowego ale także za granicą. Poza Polską, która jest naszym priorytetem, nasze produkty trafiały do Niemiec, Francji, Słowacji, Czech, Węgier, Słowenii oraz Litwy. Naszymi partnerami z tego sektora są przede wszystkim firmy utrzymujące tabor szynowy, które wykonują naprawy, przeglądy (P1-P5), modernizacje ale także produkujące lub regenerujące podzespoły(armatura hamulcowa, amortyzatory, sprzęgi, sprężarki, itp.).

Zapewniamy szybką dostępność, wysoką jakość i konkurencyjny koszt oraz służymy pomocą i dzielimy się doświadczeniem w kwestii najlepszych rozwiązań.

Group 39209
Group 39146
Group 39197
Group 39152
Group 39177
Group 39192
lotos_kolej
unnamed
orion_kolej
1280px-Logo_Pesa
huzar-power-logo
metkow-logo
Group 39209
Group 39146
Group 39197
Group 39152
Group 39177
Group 39192
lotos_kolej
unnamed
orion_kolej
1280px-Logo_Pesa
huzar-power-logo
metkow-logo

opinie

Referencje

"Firma NEWAG SA z siedzibą w Nowym Sączu ul. Wyspiańskiego 3 informuje, że uszczelki wykonywane przez firmę PPHU MASCORT 3 Mirosław Marek spełniają nasze wymagania, są wykonywane solidnie zgodnie z wymogami naszymi i klienta, oraz z dokumentacją techniczną. Dostawy są kompletne i terminowe w związku z czym jesteśmy zadowoleni ze współpracy."

NEWAG

Nowy Sącz

opinie

Referencje

"Niniejszym oświadczam, że od stycznia 2007 r. współpracujemy z firmą PPHU MASCORT 3 MIROSŁAW MAREK ze Stanisławic w zakresie dostawy uszczelnień do taboru kolejowego, zarówno wagonów, jak i lokomotyw. Podczas dotychczasowej współpracy dostawy odbywały się terminowo, bez zastrzeżeń, a dostarczony towar spełniał nasze wymagania. "

LOTOS Kolej

Gdańsk

opinie

Referencje

"Niniejszym oświadczamy, że firma Mascort Uszczelnienia jest jednym z głównych dostawców uszczelek do kurków i zaworów do remontowanych wagonów w naszej spółce. W czasie dotychczasowej współpracy dostawy odbywały się bez zastrzeżeń, a dostarczany towar posiadał wymaganą jakość i atesty. Współpraca z firmą Mascort Uszczelnienia jest przez nas wysoko oceniana, godna polecenia jako terminowy i wiarygodny dostawca."

ZNTK "Paterek" S.A.

Paterek

opinie

Referencje

"F.H.U. "ORION Kolej" współpracuje z firmą Mascort od wielu lat. PPHU MASCORT 3 jest producentem różnych wyrobów gumowych i silikonowych do taboru kolejowego. Współpraca układa się pozytywnie, a realizacja naszych zamówień jest terminowa. Otrzymane wyroby są bardzo dobrej jakości, wykonywane starannie i zgodnie z dokumentacją techniczno-ruchową, czego dowodem jest brak reklamacji. To godny polecenia partner w zakresie dostaw różnych wyrobów gumowych i silikonowych do taboru kolejowego. "

F.H.U. "ORION Kolej"

Nowy Sącz

opinie

Referencje

"Huzar Power Sp. z o. o. z przyjemnością informuje, że P.P.H.U. MASCORT 3 Mirosław Marek jest naszym długoletnim dostawcą, który zaopatruje nas w uszczelnienia do napraw i regeneracji armatury hamulcowej taboru kolejowego. Uszczelnienia produkowane w P.P.H.U. MASCORT 3 Mirosław Marek są wysokiej jakości, towar spełnia wymagania techniczne, co każdorazowo potwierdzone jest wystawionym Świadectwem Odbioru Jakości 3.1. Na podstawie dotychczasowej współpracy możemy stwierdzić, że pracownicy firmy wykazują się profesjonalizmem w zakresie doradztwa technicznego oraz kontaktu z klientem. Dostawy zawsze realizowane są terminowo. Współpraca z P.P.H.U. MASCORT 3 Mirosław Marek odbywa się bez zastrzeżeń i możemy polecić tę firmę w zakresie powyższych usług."

HUZAR POWER Sp. z o.o.

Kraków

opinie

Referencje

"PKP CARGO LOGISTICS w firmie MASCORT dokonuje zakupów uszczelek i uszczelnień do armatury hamulcowej taboru kolejowego. Zamówienia zostały wykonane należycie i nie były zgłaszane reklamacje jakościowe."

PKP CARGO LOGISTICS

Warszawa

opinie

Referencje

"Produkowane przez MASCORT wyroby są dobrej jakości, wykonywane zgodnie z dokumentacją techniczno-ruchową. Firma ta jest sprawdzonym producentem i dostawcą różnych uszczelnień technicznych, szczególnie gumowych, stosowanych przy naprawach silników spalinowych, armatury hamulcowej różnego typu taboru kolejowego."

PESA

Bydgoszcz

opinie

Referencje

"Firma MASCORT Stanisławice wykonuje dla nas wyroby gumowe i gumowo-metalowe od 2012 roku. Dostawy są realizowane terminowo z zachowaniem należytej staranności."

MPK S.A. KRAKÓW

Kraków

opinie

Referencje

METKOW Sp. z o.o. informuje, że firma MASCORT z siedzibą w Stanisławicach 286, 32-015 Kłaj, realizuje dla nas dostawy uszczelnień do taboru kolejowego. Dotychczasowe doświadczenia pozwalają nam ocenić firmę MASCORT jako rzetelną i wiarygodną. Dostarczany asortyment spełnia nasze oczekiwania co do jakości, a dostawy realizowane są terminowo. Rekomendujemy firmę MASCORT jako partnera godnego zaufania.

METKOW

Babice

opinie

Referencje

"Niniejszym potwierdzam, że firma PPHU MASCORT 3 Mirek Marek, jest naszym dostawcą. W okresie wieloletniej współpracy firma wykazała się profesjonalizmem solidnością bazując na doświadczeniu, terminowości oraz wysokiej jakości oferowanego przez siebie produktu. Polecamy firmę PPHU MASCORT 3 jako sprawdzonego i solidnego producenta i dostawcę realizującego swoje zadania w sposób rzetelny i profesjonalny."

DBCargo

Rybnik